III.ročník O pohár SNP 2014 – FIDE OPEN Dúbravan

Miestny úrad Bratislava Dúbravka a Šachový klub Dúbravan usporiadali v dňoch 25.8.-31.8.2014 III. ročník turnaja O pohár SNP 2014 – FIDE OPEN Dúbravan v Bratislave – Dúbravke, Kultúrne centrum Fontána, Ožvoldíkova 12. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl za účasti 18 hráčov v priateľskej atmosfére. Napriek tomu mali partie bojovného ducha, nikto nikomu nič za šachovnicou nedaroval a to aj preto, lebo sa hralo celkovo o 12 finančných cien. Prvých troch v celkovom poradí potešili aj poháre od firmy Kasprano.

Suverénnym víťazom sa stal Erik Oprea z klubu Sk Strelec Devínska Nova Ves so ziskom 6.5 bodu. Prekvapujúco dobrý štart do turnaja mal Břetislav Koutný z klubu Televízia Karlova Ves, ktorý porazil minuloročného víťaza Gregora Zaťka z klubu Sk Levice a v polovici turnaja bol v priebežnom poradí do 5.miesta, ale posledné kolá mu nevyšli. Druhé miesto obsadil vyrovnanou hrou Milan Rezák z klubu Sk Domu Kultúry Ružinov s 5.5 bodmi. Vynikajúcim finišom sa vyšvihol na tretie miesto Vladimír Machalec z klubu Sk Doprastav Bratislava so 4.5 bodmi, čim obhájil minuloročné tretie miesto. Na štvrtom mieste skončil Gregor Zaťko so 4 bodmi, ktorému sa nedarilo v rozhodujúcich partiách o čelo turnaja. Piate miesto obsadil Michal Kučera z klubu Sk Strelec Devínska Nová Ves so 4 bodmi, ktorý sa počas celého turnaja pohyboval do 5.miesta a potrápil aj víťaza turnaja vo vzájomnej partii, ktorej záver však nezvládol.

Víťazom kategórie s ratingom 1500-1799 bol Viliam Molnár z klubu Tatran Bratislava so 4 bodmi, ktorý obsadil sieste miesto. Víťazom kategórie Šk Dúbravan sa stal Peter Lukáč z klubu Šachový Klub Dúbravan so 4 bodmi, ktorý obsadil siedme miesto. Víťazstvo v kategórii senior si odniesol Ján Marček z klubu Šk Dom Kultúry Ružinov so 4 bodmi, ktorý obsadil ôsme miesto. Víťazstvo v kategórii s ratingom 1800-1999 získal Štefan Ďurovka z klubu Sk Slovan Bratislava s 3,5 bodmi, pričom celkovo obsadil jedenáste miesto.
K pohode turnaja prispel aj hlavný rozhodca turnaja FA Ladislav Šipeky, ktorý bravúrne dozeral nad priebehom partií a okamžite usmerňoval hráčov, aby v hracej miestnosti boli ideálne podmienky pre šach. Šachový klub Dúbravan, aj na základe výbornej odozvy hráčov, prisľúbil organizovať aj IV. ročník tohto turnaja, ktorý sa má konať v termíne 28.8.-1.9.2015.