Farský šachový turnaj – 1.ročník 2014

P1230076ŠACH V KOSTOLE
To nie je vtip.:-)

Dňa 8. 2. 2014 sa v kostole Ducha Svätého v Dúbravke, v spoločenskej miestnosti, uskutočnil prvý ročník farského šachového turnaja za účasti 26 hráčov z  dúbravskej farnosti a celej Bratislavy.
Hlavným organizátorom turnaja bol Šachový klub Dúbravan a Rímskokatolícky farský úrad Bratislava – Dúbravka, s pánom farárom Mgr. Miroslavom Bederkom, ktorý nad turnajom prevzal záštitu. Riaditeľom turnaja bol Mgr. Milan Belák, podpredseda ŠK Dúbravan. Rozhodcovsto si zobral na starosť skúsený FIDE rozhodca Bc. Rastislav Kevický, FA, ktorého prínos bol naozaj neoceniteľný.
Súťažilo sa o tri poháre, ktoré boli určené pre víťazov troch súťažných kategórií. V prvej kategórii dospelí, v druhej kategórii starší žiaci a v poslednej mladší žiaci. Ideou tohoto rozdelenia bolo aby si ceny odnieslo čo najviac detí, čo sa aj podarilo. Nikto neodišiel bez ceny. Víťazi prvého ročníka (na fotografii zľava): v kategórii dospelých vyhral dúbravčan Ing. Štefan Ďurovka ; v kategórii starších žiakov Marek Škrinár ; v kategórii mladších žiakov Daniel Chlpek.
Zaujímavosťou turnaja bol kreatívny a vynaliezavý súboj skúsených hráčov s deťmi a dospelými, z ktorých mnohí ešte nikdy nehrali šach na žiadnej súťaži, ale odvážili sa vstúpiť do ringu. Celý turnaj prebiehal vo veľmi priateľskej atmosfére.
Prvý ročník tohto zaujímavého turnaja nebude zrejme posledným.